Matemātiskās attīstības mezglu kopsavilkums sagatavošanas grupā. Pirmie soļi matemātikā. sagatavošanās grupas mezglu kopsavilkums

(2017. gada februārī notika atklātā klase uzaicinātajiem sākumskolas skolotājiem).

Mērķis: attīstīt interesi par matemātiku; draudzības izjūta, vēlme palīdzēt; turpiniet mācīt bērniem sastādīt un risināt vienkāršas aritmētiskās problēmas, saskaitīšanai un atņemšanai 10 robežās. Fiksējiet skaitli 10 robežās uz priekšu un apgrieztā secībā, attīstiet dzirdes uzmanību un kustību koordināciju; bērnu loģiskā domāšana; uzlabot zināšanas par ģeometriskām formām un plaknes orientāciju; spēja ātri pārvietoties kosmosā ar ierobežotu plakni.

Materiāli: 2 burti (un iesaiņojums) Matemātikas karalienes, dažādu krāsu un izmēru ģeometriskās formas; Vatmaņa lapa; līmes nūjas; skaitīšanas nūjas; vizuālais materiāls aritmētisko problēmu risināšanai; bumba; burtciparu kartes no 1 līdz 10; kartona zelta medaļas "Jauns matemātiķis" .

Nodarbības gaita:

Pedagogs: "Puiši, šodien mums ir daudz viesu ..."

Grupā ietilpst pieaugušais ar aploksni rokās un saka: "Vēstule jums" .

Pedagogs: "Liels paldies. Paskatīsimies…"

Viņš pārbauda aploksni un pārsteigts saka: “Puiši, šo vēstuli mums nosūtīja pati matemātikas karaliene. Klausieties, ko viņa raksta " ... Izlasa vēstuli.

Aploksne ar burtu ir dekorēta ar cipariem, zīmēm, ģeometriskām figūrām.

1. Matemātiķu karalienes vēstule: “Sveiki, dārgie puiši! Matemātikas karaliene jums raksta. Man ļoti nepieciešama jūsu palīdzība. Fakts ir tāds, ka nabadzīgs students un kauslis nokļuva manā matemātiskajā valstībā. Viņš darīja briesmīgas lietas: viņš iznīcināja ģeometriskās figūras manā pilsētā, viņš vispār nezina skaitļus. Šis nabadzīgais students sabojāja modeļus, kas izgatavoti no skaitīšanas nūjām, atrisināja problēmas ar kļūdām!

Manā matemātiskajā valstībā viss notika nepareizi! Manas valsts iedzīvotāji ir šausmīgi nobijušies, un mums nav neviena, kas mums palīdzētu.

Dārgie puiši, ja esat drosmīgs, asprātīgs, uzmanīgs un nebaidāties no grūtībām, steidzieties mums palīdzēt! Matemātiskā valstība ir apdraudēta.

Jūsu draugs, matemātikas karaliene. "

"Nu, puiši, palīdzēsim matemātikas karalienei sakārtot lietas savā matemātiskajā valstībā?"

Bērni: - Jā, jā, mēs palīdzēsim!

Pedagogs: “Bet nokļūt šajā valstībā nebūt nav viegli, tāpēc jums jāiztur pārbaudījumi. Atcerieties, ka, lai tiktu galā ar visām grūtībām, jums jābūt gudriem, drosmīgiem, uzmanīgiem un vērīgiem. Bet vissvarīgākais ir tas, ka mēs varam atgriezties tikai tad, ja tiekam galā ar visiem uzdevumiem. Nu, vai tu neesi pārdomājis? Tad ejam! "

Uzdevumu nokārtošana.

1. - Puiši, lai nokļūtu matemātiskā valstī, jums jāatbild uz jautājumiem:

Mērķis: nostiprināt bērnu figurālo domāšanu un uztveri, spēju uztvert uzdevumu ar ausi, skaitīt prātā, attīstīt ātru prātu un reakcijas ātrumu.

Kustība: bērni ierindojas un pārmaiņus atbild uz skolotāja jautājumiem, ar katru jautājumu skolotājs iemet bumbu bērnam, atbildot, bērns atdod bumbu (jautājumi par bērnu skaitu):

  1. Cik ausu ir divām pelēm? (4)
  2. Cik dienas nedēļā? (7)
  3. Cik acu ir luksoforam? (3 vai 2)
  4. Cik pirkstu ir uz vienas rokas? (5)
  5. Cik daudz saules ir debesīs? (1)
  6. Cik ķepas ir diviem suņiem? (8)
  7. Cik pirkstu ir uz divām rokām? (10)
  8. Cik brīvas dienas ir nedēļā? (2)
  9. Cik daudz saules ir debesīs naktī? (0)
  10. Kurš skaitlis ir lielāks par 8, bet mazāks par 10? (9)
  11. Cik ābolu ir uz bērza, ja 3 izauga, viens nokrita? (0)
  12. Vāzē ir trīs margrietiņas un divas tulpes. Cik daudz margrietiņu ir vāzē? (Trīs margrietiņas).
  13. Kas notiek ar baltu šalli, ja tā tiek nolaista Melnajā jūrā? (Tas kļūs slapjš.)
  14. Februārī mūsu pagalmā uzziedēja trīs margrietiņas un divas rozes.

Cik puķu ir pagalmā? (Nemaz. Ziedi neaug februārī.)

15. Bērni skulpturēja sniegavīru. Pēc tam uz akumulatora izžuva seši dūraiņi. Cik daudz bērnu ir izgatavojuši sniegavīru? (trīs).

Pedagogs: "Labi darīts, puiši, jūs esat veiksmīgi izturējis pārbaudījumu, un tagad mēs esam kopā ar jums matemātiskā valstī. Un šeit ir pirmais uzdevums: jums jākļūst par glābējiem un celtniekiem. Visa pilsēta, kas sastāv no ģeometriskām figūrām, ir iznīcināta, taču mēs to atjaunosim. Atcerēsimies, no kā sastāv pilsēta " .

Bērni: "No mājām, iedzīvotājiem, transportlīdzekļiem, kokiem, dzīvniekiem, putniem, augiem" .

2. Uzdevums "Veidojiet pilsētu no ģeometriskām figūrām"

Mērķis: nostiprināt spēju kolektīvi pieteikties pilsētas formā no ģeometriskām figūrām; strādājiet kopā, ātri un precīzi līmējiet figūras, no gatavām formām veidojot cilvēku, māju, transportlīdzekļu, koku utt.

Materiāls: vatmaņa papīrs, ģeometriskas formas, kas izgatavotas no dažādu formu un izmēru krāsaina papīra, līmes zīmuļi.

Pārvietot: bērni izpilda pieteikumu uz vatmaņa papīra no ģeometriskām figūrām, t.i. "Atjaunot" sagrauta pilsēta: mājas, koki, transportlīdzekļi, cilvēki, dzīvnieki, putni. Darbs rit strauji.

Pedagogs: “Labi darīts, puiši! Jūs izrādījāties brīnišķīgi arhitekti un celtnieki. Matemātiska valsts ir atdzīvojusies, bet mums vēl ir daudz darāmā!

3. Tagad mums ir jāizpilda nākamais uzdevums - jāizklāsta no nūjām dotā ģeometriskā figūra.

(Spēles uzdevums ar skaitīšanas nūjām).

Mērķis: nostiprināt bērnu zināšanas par ģeometriskām formām, uztvert uzdevumu ar ausu palīdzību, izkārtot modeļus no skaitīšanas spieķiem; redzēt un nosaukt formas, kas veido modeļus.

Materiāli: skaitīšanas nūjas.

Kurss: skolotājs dod bērniem uzdevumu:

  1. Izveidojiet figūru ar 3 stūriem un 3 malām (trīsstūris).
  2. Konstruējiet formu ar visām malām vienādām (kvadrāts).
  3. Izveidojiet figūru ar 2 sānu garumu un 2 īsām malām (taisnstūris).
  4. Izveidojiet figūru ar 5 stūriem un 5 malām (piecstūris).
  5. Veidojiet formu ar trim nūjām. Kas notika? (trīsstūris).

Pedagogs: “Labi darīts, puiši, jūs paveicāt lielisku darbu! Un tagad pārbaudīsim, kurš no jums ir gudrākais un uzmanīgākais " .

4. Aritmētisko problēmu sastādīšana un risināšana

Mērķis: nostiprināt bērnu spēju 10 laikā sastādīt vienkāršākās aritmētiskās problēmas saskaitīšanai un atņemšanai, pierakstīt risinājumu piemēru veidā, patstāvīgi izvēloties vēlamo zīmi ("plus" vai "mīnus".

Materiāls: demonstrācijas skaitīšanas materiāls.

Kurss: skolotājs parāda demonstrācijas materiālu un nosaka tēmu: "Problēma ar laivām" (zivis, āboli, sēnes, burkāni utt.).

Jūrā kuģoja 6 + 3 - 6 kuģi, vēl 3 kuģi. Cik kuģu bija?

4+4 (zivis) - Akvārijā peldējās 4 zivis, mēs nopirkām vēl 4 zivis. Cik daudz zivju ir kļuvušas?

10-7 (āboli) - vāzē bija 10 āboli, apēsti 7 āboli. Cik daudz ābolu ir palicis?

2+8 (sēnes) - izcirtumā bija 2 sēnes, pēc lietus izauga vēl 8. Cik sēņu bija?

10-5 (burkāni) - uz dārza gultas izauga 10 burkāni, tika izvilkti 5 burkāni. Cik burkāni ir palikuši?

Bērni patstāvīgi pieraksta problēmu risinājumu un paskaidro, kāpēc viņi to izvirza "plus" vai "mīnus"

Pedagogs: "Labi darīti zēni! Jūs esat paveicis izcilu darbu, veicot sarežģītu uzdevumu! Un tagad jums ir jāpārbauda dzirde un uzmanība. " .

5. Spēle "Kurš ir uzmanīgākais" (fiziskā audzināšana).

Mērķis: nostiprināt bērnu spēju uztvert uzdevumu ar ausu palīdzību (aplaužu skaits), salīdzināt darbības ar vārdiem; attīstīt uzmanību un reakcijas ātrumu.

Kustība: skolotājs paskaidro bērniem spēles noteikumus, par vienu aplaušanu bērni staigā pa istabu, par diviem aplauzumiem - viņi stāv stārķa pozīcijā, par trim klapiem - vardes stāvoklī. Uzvar tas, kurš nekad nav kļūdījies, t.i. uzmanīgākais.

6. Un tagad uzdevumi loģiskās domāšanas attīstībai. Apsēdieties pie galdiem. (Pa apakšgrupām)... Pēc apspriešanās jūs varat atrast pareizo atbildi un aplīt to. (A3 loksnes ar iepriekš ar rokām zīmētiem attēliem, darba burtnīcas no sērijas "Pirmsskolas vecuma bērnu skola" - "Prāta problēmu risināšana" , "Loģikas attīstīšana" , "Runas attīstīšana" 6-7 gadus veci)... Tātad, jautājumi: 1. Apvelciet kaķi ne ar bumbu un ne pa labi. 2. Apvelciet kleitu bez īsām piedurknēm vai polka punktiem. 3. Atrodiet māju, kurai nav trīsstūra vai taisnstūra jumta. 4. Atrodiet zīmuli, ar kuru jūs zīmējāt visilgāk. 5. Riņķojiet pa žogu, kuru sākāt būvēt agrāk. 6. Atrodiet sveci, kas iedegās pirmā. 7. Nosakiet, cik zirgu ir aiz priekškara. 8. Cik zaķu par kaņepēm. 9. Saskaitiet ābolus. 10. Mašai un Mišai ir divi āboli un trīs bumbieri, cik dārzeņu ir bērniem? 11. Cik mazbērnu ir vecmāmiņai? (dūraiņi)... 12. Anja un Vanja divas stundas gleznoja attēlus, cik stundas katrs gleznoja? 13. Pīlēns, pele un zirgs ir vienādi sadalījuši pīrāgu, kam ir lielāks gabals?

7. Pabeigt meklējumus atstāt maģisko zemi.

Pedagogs: “Lieliski puiši! Jūs lieliski paveicāt visus uzdevumus. Nu, tagad, pēdējais pārbaudījums. Varbūt tas ir visgrūtākais un neparastākais, jo tā ir parole, lai pamestu matemātisko valsti. Jums jāizvieto skaitļu sērija no 1 līdz 10 apgrieztā secībā. Ja pareizi ievietosiet numurus, uzzināsiet paroli un varēsit to izlasīt " .

Mērķis: nostiprināt bērnu spēju izkārtot numuru kartes apgrieztā secībā (no 10 līdz 1)lasīšana pa zilbēm.

Materiāls: burtciparu kartes ar numuriem vienā pusē (no 1 līdz 10), un no otras puses - burti.

Pārvietojieties: kartes uz paklāja novieto haotiskā veidā, numurus uz augšu. Bērni pēc kārtas nāk un paņem vienu karti vienlaikus, izkārtojot ciparu sērijas apgrieztā secībā (no 10 līdz 1), pēc kura skolotājs lūdz bērnus aizvērt acis un pagriež kārtis uz otru pusi. Bērni lasa "parole" (aizmugurē ir rakstīts vārds "Matemātika" ) .

Pēc skolotājas lūguma bērni vienbalsīgi lasa zilbes "parole" un "Atgriezies" mājas.

Pedagogs: “Nu, šeit mēs esam mājās, bērnudārzā. Visi matemātiskie piedzīvojumi ir beigušies. Puiši, tagad sakiet, vai jums tas bija ļoti grūti? "

Pieaugušais ienāk un saka: "Vēstule jums ar sūtījumu" .

Pedagogs: "Liels paldies. Kas tas varētu būt? "

8. Matemātikas karalienes vēstule: “Dārgie draugi! Liels paldies par jūsu palīdzību! Jūs lieliski paveicāt visus uzdevumus. Jūs ne tikai saglabājāt matemātisku valsti, bet arī izveidojāt skaistu pilsētu ar ģeometriskām formām, tā kļuva labāka nekā iepriekš. Manā matemātiskajā valstībā valda absolūta precizitāte un kārtība.

Jums, mani jaunie matemātiķi, pateicībā no visiem manas valsts iedzīvotājiem un no manis personīgi, tiek piešķirtas matemātikas valsts medaļas un goda viesa tituli! Es ceru, ka jums tās patiks. Līdz nākamajai reizei! "

Pedagogs: “Puiši, pateicoties zināšanām, kuras ieguvāt bērnudārzā, jūs palīdzējāt matemātiskajai valstij un tās iedzīvotājiem. Drīz jūs apmeklēsiet skolu un uzzināsiet tur daudz interesanta. Tagad pastāstiet, kas jums patika mūsu ceļojumā šodien? Kas bija jauns un interesants? Paldies puišiem, atvadīsimies no mūsu viesiem, mēs vienmēr priecājamies jūs redzēt, drīz tiekamies ” .

Un vakarā mēs atkal atcerēsimies savu ceļojumu un skatīsimies multfilmu "Neapgūto stundu laikā" .

Stundas par matemātisko attīstību kopsavilkums skolas sagatavošanas grupā.

Pedagogs: Čerkasova G.A.

MBOU "Zamiševskas vidusskolas" eksperimentālās stacijas filiāle

Brjanskas apgabals, Novozibkovska rajons, apmetne Izmēģinājumu stacija

Izglītības joma:"Izziņa"
Mērķis: Pārskatiet skaitļu salīdzinājumu, orientāciju uz papīra lapas, vienkāršu problēmu risināšanu, ģeometriskas figūras. Attīstīt atmiņu, domāšanu, uzmanību. Veicināt uzvedības kultūru, disciplīnu, interesi par matemātiku, skolu.
Aprīkojums:ģeometriskas figūras, loksnes būrī, zīmuļi, skaitļu kopums 1-10, zīmes. Skolotājam: molberts, magnēti, uzdevumu kartes, matemātiska ligzdiņa.

Nodarbības gaita

I. Ievads

Sveiki bērni! Šodien mums ir matemātiska attīstība. Mēs dosimies uz brīnišķīgu skaitļu, piemēru, uzdevumu valsti. Lai ceļotu uz šo aizraujošo valsti, jums jāatrisina šādi uzdevumi: (frontālā aptauja)

1. Uz galda bija 4 āboli. Visi āboli tika sagriezti uz pusēm. Cik ābolu ir uz galda?
2. Kādus ēdienus nevar uzpildīt?
3. Ko jūs varat redzēt ar aizvērtām acīm?
4. Cik ķepu ir diviem mazuļiem?
5. 2 minūšu laikā tika pagatavoti divi kartupeļi. Cik ilgs laiks nepieciešams, lai pagatavotu 3 kartupeļus?
6. Šodien ir trešdiena, pēc nedēļas mēs ejam uz teātri. Kurā nedēļas dienā mēs ejam uz teātri?
7. Šodien ir pirmdiena, trīs dienas vēlāk Sašas dzimšanas diena. Kura nedēļas diena ir Sašas dzimšanas diena
8 pieci lāču mazuļi
Mamma viņu nolika gulēt.
Nevar gulēt
Cik daudziem ir labs sapnis?
9 pastaigā no siles
Iznāca desmit bērni.
Pieci no viņiem sēdēja uz zāles
Pārējie ir šūpolēs.
Cik puišu ir šūpolēs?
10 pele vāca labību
Viņa nesa divus graudus.
Es to esmu atnesis jau piecas reizes.
Kāds ir viņas krājums?
II. Galvenā daļa

Darbs pie tāfeles.
Man uz molberta ir numuru secība. Aizpildi tukšumus.
1,2, . ,4,5, . ,7,8, . ,10
2, 4, . , 8, .
10, . , 6, . , 2

(Bērni iziet pie molberta)
Salīdziniet skaitļus.
5 un 8 8 un 4 6 un 3 1 un 7 7 un 9 2 un 2

Problēmu sastādīšana un risināšana.
Uz molberta ciparu izteicieni
7+ 2 10 - 2
Izveidojiet tajā uzdevumu ... (Frontālā aptauja, mēs pierakstām to, kas mums patika visvairāk, un izlemjam).
Vizuāls diktāts.
Tagad es jums parādīšu ģeometriskās figūras. Jūsu uzdevums ir atcerēties viņu sekošanas kārtību un sakārtot tos arī savā vietā.
Fiz. Uzgaidi minūti.
Viens, ej augšā
Divi, noliecies
Trīs, trīs plaukstas plaukstās,
Četras rokas platākas
Viļņo piecas rokas
Klusi apsēdies uz krēsla.

Grafiskais diktāts.
Mēs saskaitījām 8 šūnas no lapas malas un ievietojām punktu. No šī brīža mēs sākam strādāt. 3 šūnas uz leju. 3 šūnas pa kreisi. 1 šūna uz leju. 3 šūnas pa labi. 3 šūnas uz leju. Viena šūna pa labi. 3 šūnas uz augšu. 5 šūnas pa labi. 2 šūnas uz augšu. 1 šūna pa kreisi. 1 šūna uz leju. 4 šūnas pa kreisi. 3 šūnas uz augšu. 1 šūna pa kreisi. Kas notika? (Lidmašīna)
Darbs ar matemātisku ligzdu. (Frontālā aptauja)
- Kāds ir lielākais skaitlis?
- Kāds ir mazākais skaitlis?
- Kas bieži sastopams pasakās? Kurā?
- Kurš skaitlis ir labākā atzīme skolā?
III. Noslēguma daļa.

Piemēru risinājums.
Atrisiniet piemērus, kas atbilst burtam un atbildei:
6+3 10 - 3 5+3 4+6 9 - 7
Kādu vārdu jūs saņēmāt? SKOLA.
Tātad, drīz jūs visi ejat uz skolu un turpināsiet aizraujošo ceļojumu uz valsti, kuras vārds ir matemātika.
Jūs visi šodien lieliski strādājāt, paldies. Nodarbība ir beigusies.

Atsauces

1. Mihailova Z.A. "Spēļu izklaides uzdevumi pirmsskolas vecuma bērniem." - M.: Izglītība, 1990.-94

2. Šalajeva G. Matemātika maziem ģēnijiem mājās un bērnudārzā. - M.: AST, Slovo, 2009. gads.

Valsts budžeta pirmsskolas izglītības iestādes apvienotā tipa Sanktpēterburgas Kolpinska rajona bērnudārzs Nr. 9

GCD abstrakts

matemātikā sagatavošanas grupā

"Fun Math"

Izdomāts:

Afanasjeva V.G.

2017. gads

Tēma: Skaitlis 7 un tā sastāvs, orientācija uz papīra lapas, orientācija laikā, loģiskas problēmas ar matemātisko saturu, divu skaitļu salīdzināšana.

Fiksējiet tiešo skaitīšanu līdz 10, mainiet atpakaļ no 10 uz 0;
- nostiprināt skaitļu sērijas ideju, prast nosaukt skaitļa kaimiņus, nākamo un iepriekšējo numuru. -lai iepazītos ar skaitļa 7 veidošanos; - nostiprināt spēju atrisināt vienkāršus saskaitīšanas un atņemšanas piemērus;
- nostiprināt spēju risināt loģiskas problēmas, pamatojoties uz vizuāli uztverto informāciju;
- nostiprināt zināšanas par nedēļas dienām, pavasara mēnešiem;
- veidot prasmi izprast uzdevumu un patstāvīgi to atrisināt;
- jāprot salīdzināt divus skaitļus, izmantojot zīmes. - attīstīt spēju orientēties būrī esošajā papīra loksnē.

Materiāls: IKT, prezentācija, kartītes ar uzdevumiem, kartes, dažādu krāsu monētas, papīra lapas kastē, kārtis ar numuriem, mūzikas pavadījums.

Nodarbības plāns.

I. Ievaddaļa.

II. Galvenā daļa.

D / un "Numuri ir zaudēti".

Loģikas problēma "Kāda ir papildu figūra rindā?"

Loģikas problēmas ir joki.

Fiziskā minūte.

Ievadiet skaitli 7. Uzziniet, kā izveidot skaitli 7 no diviem mazākiem skaitļiem.

Saskaitīšanas un atņemšanas piemēru risināšana.

Pirkstu vingrošana.

Grafiskais diktāts.

III. Noslēguma daļa.

Nodarbības rezultātu apkopošana.

Nodarbības gaita.

Puiši, sveiki, stāvēsim ar tevi aplī un sveiksimies. Pagriezīsimies pa labi un uzsmaidīsim kaimiņam, bet tagad pagriezīsimies pa kreisi un smaidīsim kaimiņam pa kreisi. Tagad teiksim visu kopā

Sveiki!!!

(1 slaids IKT parādās Dunno attēls, kurā teikts:

“Dārgie puiši, es gāju skolā, un, lai skolā būtu labi, jums jāzina daudz, jāprot domāt, uzminēt. Un arī, lai atrisinātu neparastus uzdevumus, veiktu uzdevumus atjautībai un atjautībai. Viņi man jautā tik daudz lietu, bet nav neviena, kas palīdzētu ... Lūdzu, palīdziet man. "

Puiši, palīdzēsim Dunno.

1 uzdevums. Atbildi uz jautājumiem:

2 slaids. Pavasara attēls.

Kurā sezonā? (Pavasaris)

Nosauciet pavasara mēnešus (marts, aprīlis, maijs)

Kurš mēnesis tagad notiek? (Marts)

Cik dienas nedēļā? (septiņi)

Nosauciet tos;

Kāda ir nedēļas diena? (Ceturtdiena)

Kas ir ceturtdiena? (ceturtais)

Kura nedēļas diena bija vakar? (Trešdiena)

Kura nedēļas diena būs rīt? (Piektdiena)

2 uzdevums. - Puiši, Dunno aicina mūs spēlēt spēli "Numuri ir zaudēti"

3 slaids. Skaitļi ir izkaisīti ..

Aiciniet bērnus nākt pie tāfeles un pārvietot numurus uz savu vietu ...

Skaitiet secībā un tagad apgrieztā secībā.

Kādi ir iepriekšējie un nākamie skaitļi, skaitļi 5,7,9,8,

salīdziniet skaitļus 5 un 3;

Salīdziniet skaitļus 4 un 4;

Kādi ir skaitļi? (pāra un nepāra)

Jūs esat izpildījis uzdevumu.

3 uzdevums. Atrisiniet loģisko problēmu "Kurš skaitlis ir lieks rindā?"

4 slaids. Ir attēlotas 2 ģeometrisko formu rindas)

Kurš skaitlis ir lieks, kāpēc jūs tā domājat?

Jūs esat ticis galā ar šo uzdevumu Dunno.

4 uzdevums. “Draugi, visi iepriekšējie loģiskie uzdevumi bija nopietni, un ir arī uzdevumi - joki. Esiet piesardzīgs, un jūs noteikti ar viņiem tiksiet galā. "

5 slaids. Spēle "Uzdevumi - slazdi".

Skolotājs nolasa uzdevumus, bērni atbild un paskaidro.

Šeit nāk viņas lācis

Viņi vada savus mazuļus.

Cik ir dzīvnieku kopā?

Skaitiet to ātri! (3)

Šeit ir sēnes zālienā

Viņiem ir dzeltenas cepures.

2 sēnes, 3 sēnes.

Cik būs kopā? ..? (pieci)

No dobuma izlīda 8 vāveres astes. Cik vāveru bija ieplakā? (8)

Uz ābeles bija 5 āboli un 3 bumbieri. Cik daudz augļu karājās uz ābeles? (5 āboli)

Vāzē ir 3 tulpes un 4 narcises. Cik tulpes ir vāzē? (3 tulpes)

Ir pienākusi ilgi gaidītā ziema. Vispirms ziedēja 1 ābele un pēc tam vēl 3 plūmes. Cik koki ir ziedējuši? (ziemā koki nezied).

Krēslam ir 4 kājas. Cik kāju ir 2 krēsliem? (8 kājas)

V. - Labi darīts! Atrisinājis visas problēmas ...

Fiziskā minūte. "Uzlādējas" par IKT jautru mūziku

Vienreiz - liecies, atliecies.

Divi - noliecies, izstiepies.

Trīs - trīs plaukstas plaukstās,

Galva trīs pamājieni.

Četras rokas platākas.

Pieci, seši - apsēdieties klusi.

5 uzdevums. Kāds ir skaitļa 7 sastāvs?

6 slaids. Kinoteātra attēls.

Lai atbildētu uz šo jautājumu Dunno, šodien mēs iepazīsimies ar skaitļa 7 sastāvu.

Dunno jāpērk biļete - tā maksā 7 monētas. Uz galda ir kārtis, uz kurām ir uzzīmēti divu krāsu apļi. ir monētas. Paņemiet monētas tā, lai jums būtu 7 monētas. (Bērni strādā ar kartēm un parāda rezultātu)

Jautājumi bērniem:

Ievietojiet visas tabulas septiņu numuru sastāva variācijas.

Kad bērni ir pabeiguši, palūdziet viņiem vēlreiz pateikt, kā padarīt skaitli septiņi no diviem mazākiem skaitļiem.

Labi padarīts! Paldies! No kādiem diviem skaitļiem jūs varat iegūt skaitli 7?

6 + 1, 5 + 2, 4 + 3 un 7 vienības)

Labi darīts, tagad Dunno, noteikti apmeklēs kino!

6 uzdevums. Atrisiniet piemērus

7 slaids. Piemēri ir rakstīti uz tāfeles, iesakiet tos atrisināt mutiski.

5+2=? 3+4=? 9+1=?

8-1=? 6-3+? 7-2=?

Pirkstu vingrošana.

Kaut kā mazs boa savācējs
Es gribēju ielīst zem skapja
Viņš izstiepās zem skapja,
Un tad saritinājās bumbā.

7 uzdevums. Un tagad Dunno ir sagatavojis jums grafisko diktātu.

8 slaids. Dunno attēls, viņš nolasa uzdevumu, un bērni uzstājas, sēžot savās vietās.

Novietojiet zīmuli uz punkta un uzzīmējiet: septiņas šūnas pa labi, trīs šūnas uz leju, septiņas šūnas pa kreisi, trīs šūnas uz augšu.

Apskatiet un salīdziniet savu zīmējumu ar paraugu

9 slaids. IKT parādās taisnstūra attēls

Pedagogs: Labi darīts, puiši!

Pārdomas: -Šeit esat izpildījis visus Dunno uzdevumus. Ko jaunu mēs esam iemācījušies šodien? Kādus uzdevumus jūs veicāt kopā ar jums? (bērnu atbildes).

Mērķis: attīstīt bērnu matemātiskās spējas.

Uzdevumi:

Izglītības:

Māciet bērniem korelēt skaitļus ar objektu skaitu;

Māciet bērniem izlikt numuru 4 no nūjām;

Vingriniet bērnus saskaitīt līdz 4;

Nostipriniet bērnu zināšanas par ģeometriskām formām

(kvadrāts, aplis, taisnstūris, ovāls);

Lai nostiprinātu bērnu zināšanas par skaitļiem 1, 2, 3, 4, par gadalaikiem.

Attīstība:

Lai aktivizētu bērnu garīgo darbību;

Attīstīt atmiņu, domāšanu, matemātiskās spējas

Bērni;

Attīstīt bērnu telpisko iztēli.

Izglītības:

Izraisiet bērnos priecīgu, optimistisku emociju

Stāvoklis;

Mudiniet bērnus mācīties ar interesi un

Prieks;

Lai attīstītu bērnu morāles īpašības:

Vēlme palīdzēt, spēja sadarboties savā starpā.

Demonstrācijas materiāls:apaļi magnēti (4gab.), skaitļi 1, 2, 3,

Liela kartona "paklājs" ar atverēm ģeometriskā formā

skaitļi, attēli "gadalaiki". Sarkangalvīte, vilks (rotaļlieta).

Izdales materiāls:skaitīšanas nūjas (4 gab. katram bērnam).

Ģeometriskas formas ("paklājam").

Nodarbības gaita.

Pedagogs:

Kāda mana meitene draudzene lūdza mani uzdot tev mīklu un teica, ka, ja tu to uzminēsi, viņa nāks pie tevis ciemos.

Vecmāmiņa ļoti mīlēja meiteni

Es viņai iedevu mazo sarkano vāciņu.

Meitene aizmirsa savu vārdu

Kurš man pateiks, kā viņu sauca?

- Pareizi, Sarkangalvīte!

Pie durvīm klauvē. Skolotājs aiziet. Atgriežas kopā ar Vilku.

Pedagogs:

- Skaties, bērni, kas pie mums ieradās!

Vilks (viņa audzinātājs):

- Sveiki bērni! Jūs droši vien gaidījāt Sarkangalvīti, un es viņu gaidīju

Viņš nolaupīja un aizveda uz mežu. Ja jūs izpildīsit manus uzdevumus, es viņu atlaidīšu.

Vai piekrītat palīdzēt Sarkangalvītei?

Pedagogs: Vai mēs varam palīdzēt Sarkangalvītei?

Vilks (viņa audzinātājs):

Labi, klausies manus uzdevumus!

1 Uzminiet mīklas par gadalaikiem:

Viņa pārklāja parku ar baltu segu,

Ūdens upē ir atdzisis,

Visi ceļi bija pārklāti -

Viņa ieradās pie mums ciemos(ziema)

Sniegs un ledus izkūst saulē

Putni nāk no dienvidiem

Un lācim nav laika gulēt

Tāpēc viņa ieradās pie mums(Pavasaris)

Pļavas kļūst zaļas

Debesīs ir varavīksnes loka.

Ezeru silda saule,

Aicina visus peldēt(vasara)

Lapas no zariem lido apkārt

Putni aizlido uz dienvidiem.

- Kurā gada laikā? - mēs prasam.

Mēs paši zinām - tas(rudens)

Attēlu parādīšana ir iespējama. Bērni gadalaikus sauc no attēliem.

2. Vilks (viņa audzinātājs):

- Labi, bērni! Liza uzaicināja mani uz savu dzimšanas dienu, bet viņa neteica, cik viņai ir gadu. Viņa tikai iedeva dažus oļus un teica, ka viņa būs tikpat veca, cik man ir akmeņi (uz magnētiskā dēļa vilka

piestiprina 4 apļus). Cik veca viņa ir puiši?(atbild bērni)

Es gribu no ziediem izlikt lapai numuru 4, bet es nezinu, kā to izdarīt.

Lūdzu pasaki man!(Skolotājs parāda, un bērni izliek 4 nūju skaitu)

3. Vilks (viņa audzinātājs):

Jūs esat labi zēni un meitenes, gudri. Tādiem gudriem bērniem ir

man ir vairāk uzdevumu. Izlemiet, vai vēlaties palīdzēt Sarkangalvītei.

Cik daudz saules ir debesīs?

Cik pūcei ir acis?

Cik gaismas ir luksoforam?

Cik pirkstiem ir cimds?

Džungļos staigā vecs zilonis.

Un viņš ir vientuļš un skumjš,

Bet viņa dēls pienāca pie viņa,

Un zilonis vairs nav viens.

Cik daudz ziloņu ir džungļos? (2)

Dārzā staigāja pāvs

Vēl viens nāca klajā.

Un viens pāvs aiz krūmiem,

Cik no tiem, apsveriet sevi. (3)

4. Vilks (viņa audzinātājs):

- Es mežā atradu čiekurus, un es gribu tos jums uzdāvināt. Es parādīšu skaitļus, un jūs ņemat sev tik daudz konusu, cik es parādīšu skaitli.

Bērni zvana uz numuru un ņem no galda konusus.

Tagad pastāstīsim un parādīsim dzejoli par lāčiem.

Fiziskā audzināšana

Mazuļi dzīvoja biežāk

Viņi pagrieza galvu

Šādi, šādi,

Viņi pagrieza galvu

Mazuļi meklēja medu

Viņi satricināja koku kopā,

Šādi, šādi,

Viņi satricināja koku kopā,

Šādi, šādi,

Viņi satricināja koku kopā,

5. Vilks (viņa audzinātājs):

- Labi, puikas un meitenes, es pat negribu no jums šķirties!

Bet man vajadzīga palīdzība vēl vienā jautājumā. Deva man nesen lāci

Paklājs. Es to atvedu mājās, un izrādījās, ka paklāju sabojāja kode.

Es palūdzu savam draugam lapsai uzšūt paklāju, un sarkanais krāpās ar mani

Maisā es nesaprotu. Izdomāsim, bērni, un salabosim

Mans paklājs.

Uz galda ir uzlikts liels kartona "paklājs" ar caurumiem

Ģeometrisko formu formā. Bērni sauc ģeometriskas figūras

Kas parāda vilku, un pārklāj ar tiem "paklāja" caurumus.

Vilks (viņa audzinātājs):

Labi darīts, puiši!

Jūs esat atrisinājis visas mīklas!

Un jūs, bērni, esat spēlē

Ļoti labi arī!

Kā solīju, atbrīvošu Sarkangalvīti. Pagaidi, tagad viņa ir pie tevis

Atnāks!

Uz redzēšanos!

Pedagogs:

Tagad atnesīšu Sarkangalvīti.

Sarkangalvīte:

- Sveiki! Paldies bērniem, ka palīdzējāt man palīdzēt!

Pedagogs:

Šodien nodarbībā atcerējāmies ģeometrisko figūru nosaukumus.

Skaitļi ir 1,2,3,4.

Iemācījās no nūjām izlikt numuru 4

Mēs izpildījām visus vilka uzdevumus, palīdzējām Sarkangalvītei.

Sarkangalvīte:

Par to, ka jūs man palīdzējāt, es palikšu pie jums spēlēt un dejot.

Skolotājs iekļauj Sarkangalvītes dziesmu.

Ofitserova Ļubova Anatoljevna,

pedagogs MBDOU CRR-DS "Krepysh"

nojabrskas pilsēta

mērķim: intereses attīstība par matemātikas priekšmetu, balstoties uz kognitīvo darbību un zinātkāri.

Uzdevumi:

Izglītojošs... Veicināt matemātisko zināšanu pielietošanas prasmes veidošanos nestandarta praktiskajās problēmās.

Attīstās... Attīstīt garīgās operācijas: analoģiju, sistematizēšanu, vispārināšanu, novērošanu, plānošanu.

Izglītojošs... Veicināt interešu saglabāšanu par matemātiku, spēju veidošanos komandā.

Materiāls:

Zīmuļi, flomāsteri, papīra lapas, Telegramma no pasakas no maģiskās matemātikas zemes, ciparu sērijas, kārtis ar skaitlisko nevienlīdzību, kartes ar punktiem un cipariem, skaitīšanas nūjas, pārsteigums (zvaigznītes), magnētiskais dēlis.

Norises vieta: grupas telpa.

Iepriekšējs darbs:

Iepazīšanās ar matemātiskām pasakām, dzeju, mīklām. Mācīšanās fiziski minūtes, galda spēles. Matemātiskā satura pantiņu mācīšanās

1. daļa Ievads spēles situācijā:

Pedagogs: Puiši, šorīt pastnieks man pasniedza mūsu grupai adresētu telegrammu. Lasīsim to

Telegramma:

"Sveiki, dārgie puiši, raksta jums Pasaka no valsts Matemātiķi. Es aicinu jūs uz matemātikas zemi. Bet ceļš uz šo valsti nebūs viegls. Lai tajā iekļūtu, jums jāzina daudz, un, lai parādītu savas zināšanas, jums ir jāveic uzdevumi. Tie, kas veiks šos uzdevumus, saņems balvu "

Pedagogs: Puiši, vai vēlaties doties uz matemātikas zemi?

Bērni: Jā.

Pedagogs: Tad gatavosimies ceļojumam un veiksim prāta treniņu.

Pedagogs:Puiši, lai atbildētu pareizi, jums rūpīgi jāuzklausa:

Skaitīšana no norādītā skaitļa līdz 10;

Atpakaļskaitīšana no 10 līdz 0;

Nosauciet skaitli, kas ir lielāks par 4, bet mazāks par 6;

Nosauciet skaitli, kas ir lielāks par 5, bet mazāks par 7;

Nosauciet skaitļus rindā pa labi no 5;

Kādi ir 4., 6., 8. numura kaimiņi;

Kāds ir skaitlis, kas nāk pirms skaitļa 6;

Kāds ir skaitlis, kas seko skaitlim 8;

Ja ceļš ir platāks par celiņu, tad ceļš ir ... (šaurāks) ceļš;

Ja lineāls ir garāks par zīmuli, tad zīmulis ... (īsāks) lineāls;

Ja aukla ir biezāka par diegu, tad vītne ir ... (plānāka) nekā aukla;

2. daļa: Pedagogs: Labi paveikti puiši, jūs esat ļoti labi sagatavojušies ceļojumam. Kur mēs ejam?

Lai uzzinātu, kāds transports mums ir nepieciešams, mums secīgi jāsavieno punkti uz lapām. Un jūs saņemat attēlu. Es jums došu nelielu mājienu, es uzminēšu mīklu.

Mīkla: Brīnumputna zilā aste lidoja zvaigžņu barā? (raķete)

Pedagogs: Labi paveikts, jūs tikāt galā ar uzdevumu, taču, lai raķete varētu pacelties, mums ir jāveic šāds uzdevums:

Skaitliski izteicieni, kas rakstīti uz tāfeles

8+1= 7+2= 4+5= 2+7= 6+3= 8 - 4=

Pedagogs: Starp šiem skaitļiem ir viens lieks. Kā to atrast? Kā jūs izpildīsit uzdevumu?

Bērni: Vispirms jums jāatrisina skaitliskas izteiksmes un pēc tam jāatrod papildu skaitlis.

Pedagogs: Labi darīti zēni. Mūsu raķete ir gatava pacelšanai. Mēs lidojām.

1 pietura: Zadačkina

Pedagogs: Pasaku ir dažādi dzīvnieki un putni, un viņiem patīk ceļotājiem izdomāt dažādus uzdevumus. Viņi lūdz jūs strādāt divatā un izdomāt problēmu skaitļa piemēru (zibatmiņas ar piemēriem uz bērnu galdiem).

Atcerēsimies, no kādām daļām sastāv uzdevums?

Bērni: Uzdevums: nosacījums ------- jautājums ------ lēmums ------ atbilde.

Pedagogs: Ja uzdevumā tiek noņemta daļa no veseluma. Tas kļūst mazāks, nekā tas bija, un ir nepieciešams atrast atlikušo daļu, kā šādu problēmu var atrisināt?

Bērni: Atņemšana

Pedagogs: Atņemšana - vai tas nozīmē, ka jums jāpalielina vai jāsamazina?

Bērni: Samazināt.

Tuviniet, lai atrastu atlikušo daļu.

Pedagogs: Ja uzdevums apvieno daļas. Kļūst vairāk nekā bija, kāda darbība ir atrisināta?

Bērni: Ar papildinājumu.

Pedagogs: Papildinājums - vai tas nozīmē, kas jāpalielina vai jāsamazina?

Bērni:Palielināt. Apvienojiet daļas un atrodiet visu.

Bērni pie galdiem izmanto numuru kartes, lai sastādītu un risinātu problēmas.

Pedagogs: Lai būtu vieglāk strādāt, mēs iesildīsimies.

Fiziskā audzināšana.

Vienreiz - noliecies, noliecies.

Divi - noliecies, izstiepies.

Trīs - trīs plaukstas plaukstās,

Galva trīs pamājieni.

Četras rokas platākas.

Pieci, seši - apsēdieties klusi.

Pedagogs: Nākamā pietura: Ģeometriskā.

Ģeometrisko figūru zīmēšana ar skaitīšanas spieķiem:

No 5 nūjām izveido 2 vienādus trijstūrus.

No 7 nūjām izveido 2 vienādus kvadrātus.

Izveidojiet 3 vienādus trīsstūrus ar 7 nūjām

No 9 spieķiem izveidojiet 4 vienādus trīsstūrus.

No 9 spieķiem izveidojiet kvadrātu un 4 trijstūrus.

Pedagogs: Nākamā pietura: Ciparu skaitlis... Jums pareizi jānovieto zīmes

Lielāks par, mazāks vai vienāds

3. daļa. Apakšējā līnija.Apbalvo visaktīvākos bērnus ar zvaigznēm

Jaunas problēmas formulēšana.

Pedagogs:Un kas var pateikt, kāpēc nepieciešama matemātika?

(Bērnu atbildes)

Pedagogs:Kam tas vajadzīgs?

(Bērnu atbildes)

Pedagogs:Vai vēlaties uzzināt vairāk par Matemātiku, kam tas vajadzīgs?

Labi. Par to mēs runāsim vēlāk.

BIBLIOGRĀFIJA

  1. 1.L.G. Pētersons, NP Kholina "RUN- STEP, TWO-STEP" Metodiskie ieteikumi. Matemātikas praktiskais kurss pirmsskolas vecuma bērniem. Maskava, 2009. gads
  2. G.M. Lyamina “Sagatavošanās grupa skolai bērnudārzā. M .., "Izglītība", 1975.
  3. T.I. Erofejeva "Pirmsskolas vecuma bērns mācās matemātiku" M ..., "Izglītība" 2009.
  4. M.V. Iļjins “Mēs trenējam uzmanību un atmiņu. M ..., 2005
  5. 5.S.V. Burdins "Vizuālās uztveres attīstības uzdevumi"

"Sertifikāts par publikāciju plašsaziņas līdzekļos" A sērijas Nr. 0002332

Mēs aicinām Tjumeņas reģiona pirmsskolas izglītības skolotājus, Jamalo-Nencu autonomo apgabalu un KhMAO-Yugra publicēt savu metodisko materiālu:
- pedagoģiskā pieredze, autortiesību programmas, mācību līdzekļi, prezentācijas stundām, elektroniskās spēles;
- Personīgi izstrādātas piezīmes un scenāriji par izglītības aktivitātēm, projektiem, meistarklasēm (ieskaitot video), darba formas ar ģimeni un skolotājiem.

Kāpēc ir izdevīgi publicēt kopā ar mums?